ENPL PL
 
 
 
Dom / Zastosowanie / Gumowa tama  

Gumowa tamaOddział Arconu Aquapro specjalizuje się w produktach związanych z wodą , w tym gumowych tamach , które działają w połączeniu z wodnymi systemami elektroenergetycznymi
 
Gumowa tama jest idealnym rozwiązaniem do pracy przy przekierowaniu jazu i kontrolowania poziomu wody po stronie dolotowej , zazwyczaj wymagane dla konwencjonalnych systemów wodnych . W przeciwieństwie do innych gumowych zapór dostępnych na rynku , tamy Arcon są w stanie zagwarantować stały poziom wody na dopływie dla ustalonej wartości zadanej z dokładnością do ± 5 cm , idealne do optymalizacji wyjścia z turbiny , bez niekończących się problemów związanych ze stosowania bardziej tradycyjnych systemów takich jak bramy stalowe.

Dynamiczny zakres kontroli zapór Arcon podczas kontroli poziomu wody na dopływie nie jest ograniczony do nadmuchiwania pomiędzy 100 % i 80 % , po którym wszystkie inne tamy gumowe dostępne na rynku muszą być w pełni opróżnione dopóki poziom wody się nie cofnie . To nie jest tak z tama gumowa Arcon , która pozwala na pełną dynamiczną kontrolę między 100% i 0 % nadmuchania , i jeszcze nie stwarza żadnego ryzyka dla systemu . Uzyskuje się to dzięki unikalnej konstrukcji deflektorów FlexFlector rozbijających strumień przelewowy i systemów detekcji antyoscylacyjnych i antywibracyjnych w oprogramowaniu sterowania.