ENPL PL
 
 
 
Dom / Zastosowanie / Pobieranie próbek / Systemy pobierania próbek  

Systemy pobierania próbek


 

System pobierania próbek CoJetix®

 


System pobierania próbek CoJetix® to system o najwyższej precyzji do wykorzystania przy przepływie nadzorowanym w naftociągach o średnicy od 8 do 52 cali. Jest to połączona szybka pętla i system JetMix z systemem pobierania próbek zamontowanym na 1- lub 2-calowej pętli zamkniętej stanowiącej część pętli JetMix. Przy uruchomieniu głównej pętli, „pióro” wprowadzane jest bezpośrednio do naftociągu przez zawór i obudowę uszczelniającą, co pozwala na jego usunięcie w warunkach panujących w naftociągu. Strumień jest ponownie kierowany do głównego naftociągu, w górę „pióra” za pomocą dyszy mieszającej JetMix.


System pobierania próbek z pętlą do szybkiej analizy



Próbniki z pętlą zamkniętą lub z pętlą do szybkiej analizy zostały opracowane z myślą o większej precyzji, mniejszej niepewności i niższych kosztach. System pobierania próbek z pętlą do szybkiej analizy zapewnia bardzo dokładny pobór próbek rozmaitych cieczy i w porównianiu z systemem próbnika sondującego, charakteryzuje się niższym stopniem niepewności pomiaru i wyższą precyzją.

Główne części składowe systemu pobierania próbek z pętlą do szybkiej analizy umieszczone są wewnątrz obudowy pojemnika, co pozwala na ich łatwe oddzielenie i przegląd bez konieczności zamykania głównego naftociągu. Obudowa pojemnika może zostać nagrzana w razie potrzeby i może również zawierać większą liczbę pojemników wymienianych ręcznie lub automatycznie. Pojemniki na próbki mogą zostać wyjęte i przeniesione do laboratorium, gdzie próbki mogą zostać ponownie wymieszane przy użyciu odpowiedniego systemu mieszającego przed ich analizą.
 

Wbudowany system pobierania próbek

Wbudowany system pobierania próbek nadaje się do naftociągów o średnicy od 4 do 52 cali i wyposażany jest w próbnik sondujący wprowadzany do naftociągu wraz z systemem mieszającym, w razie potrzeby zainstalowanym w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu.

Próbnik sondujący wprowadzany jest przez obudowę uszczelniającą, co pozwala na jego usunięcie w warunkach panujących w naftociągu. Głowica próbnika sondującego osłonięta jest w obudowie w celu jej ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Obudowa ta może zostać rozgrzana, co pozwala uniknąć jej smarowania.
Próbka pobierana jest ze strumienia w naftociągu i spuszczana do przodu przez nachyloną spadkowo rurkę o małej średnicy (co pozwala uniknąć instalacji chwytaczy wody) do pojemnika na próbki zamontowanego w obudowie.